Wróć do porad
/ Sukcesy

2.200.000 zł

za śmierć dzieci i rodzeństwa w wypadku komunikacyjnym

Rodzaj szkody: śmierć dzieci i rodzeństwa w wypadku komunikacyjnym

 

Wysokość uzyskanego odszkodowania: 2.200.000 zł

 

Uprawnieni roszczący: rodzice i rodzeństwo

 

Ubezpieczyciel: MTU i Fundusz Gwarancyjny

 

Miejscowość i data wyroku: b/d

 

Opis sprawy: W dniu 31.07.2011 r. ok. godz. 6:00 rano w wyniku karambolu drogowego z udziałem nieznanego sprawcy, który zbiegł z miejsca wypadku, śmierć ponieśli pasażerowie oraz kierujący pojazdem marki Opel Vectra.

 

Do wypadku doszło wskutek naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym przez nieustalonego sprawcę, poruszającego się samochodem typu laweta na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowca lawety, wykonując manewr mijania stojącego na poboczu pojazdu marki Scania z naczepą, nie zachował należytej ostrożności – wjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Opel Vectra. Kierowca opla w wyniku zderzenia utracił kontrolę nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu, zderzając się czołowo z prawidłowo jadącym tym pasem pojazdem marki Volvo z naczepą.

 

Wskutek zderzenia kierujący Oplem Vectra oraz pasażerowie tego pojazdu ponieśli śmierć na miejscu. Kierowca lawety zbiegł z miejsca zdarzenia i nie udało się go odnaleźć.

 

Za śmierć dzieci i rodzeństwa ubezpieczyciel początkowo chciał wypłacić roszczącym jedynie 30 tys. zł. Gigantyczna, ponad dwumilionowa kwota odszkodowania w tym precedensie była możliwa do uzyskania dzięki wsparciu prawników naszej Kancelarii i oddaniu sprawy na drogę postępowania sądowego. Sąd nakazał wypłatę 2.200.000,00 zł, w tym 900.000 zł tytułem zadośćuczynienia dla rodziców poszkodowanych oraz po 50.000 zł odszkodowania wraz z odsetkami, a także po 240.000 zł wraz z odsetkami dla trojga rodzeństwa.

Rekordowe odszkodowania

Sprawdź naszą skuteczność! Zobacz sprawy zakończone sukcesem