Wróć do porad
/ Sukcesy

260.000 zł

za śmierć konkubenta

Rodzaj szkody: śmierć konkubenta i przyszłego ojca w wypadku komunikacyjnym

 

Wysokość uzyskanego odszkodowania: 260.000 zł + odsetki

 

Uprawnieni roszczący:ciężarna konkubina

 

Ubezpieczyciel:b/d

 

Miejscowość i data wyroku: b/d

 

Opis sprawy: W dniu 26.06.2009 r., na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa drogowego przez kierującego samochodem marki Ford Escort, śmierć poniósł pasażer i jednocześnie brat kierowcy K.K.

 

Kierujący pojazdem dopuścił się jazdy z nadmierną prędkością 140 km/h, która na łuku drogi doprowadziła do utraty stabilności pojazdu i wypadnięcia z toru jazdy. W wyniku zdarzenia K.K. poniósł śmierć na miejscu. Wyłącznym sprawcą wypadku był kierowca pojazdu.

 

Ubezpieczyciel zaproponował odszkodowanie za śmierć w wysokości zaledwie 20 tys. zł., które M.Z. – konkubina i przyszła żona (para miała wyznaczoną datę ślubu) zmarłego, a jednocześnie matka jego dziecka, jakie na świat przyszło już po śmierci ojca, uznała za zdecydowanie nieadekwatne do doznanej krzywdy.

 

O wyższe odszkodowanie za śmierć konkubenta M.Z. postanowiła walczyć przy wsparciu prawników naszej Kancelarii. Sprawa toczyła się o odszkodowanie dla konkubiny, którą jednak sąd, w rozumieniu art. 446 KC, zasadnie uznał za osobę najbliższą dla zmarłego. Wyrokiem sądu zasądzono odszkodowanie w wysokości 260.000 zł plus odsetki na rzecz M.Z. oraz jej dziecka.

 

Dodatkowy opis oraz analizę tej sprawy przedstawiamy w artykule Czy konkubent ma prawo dochodzić odszkodowania i zadośćuczynienia za śmierć osoby najbliższej?

Rekordowe odszkodowania

Sprawdź naszą skuteczność! Zobacz sprawy zakończone sukcesem