Wróć do porad
/ Sukcesy

431.965,80 zł

za śmierć syna i brata w wypadku komunikacyjnym

Rodzaj szkody: śmierć syna i brata w wypadku komunikacyjnym

 

Wysokość uzyskanego odszkodowania: 431.965,80 zł (ugoda)

 

Uprawnieni roszczący: rodzice i rodzeństwo

 

Ubezpieczyciel: b/d

 

Miejscowość i data wyroku: b/d

 

Opis sprawy: W dniu 02.12.2008 r. kierująca samochodem marki VW Beetle, doprowadziła do wypadku komunikacyjnego, w wyniku którego współpasażerowie i kierująca pojazdem doznali uszczerbku na zdrowiu, w przypadku siedemnastoletniego wówczas Macieja skutkującego śmiercią.

 

Do wypadku doszło podczas przejażdżki, na którą kierująca i właścicielka samochodu, zaprosiła czworo kolegów. Jadąc drogą w kierunku miejscowości D., kierująca umyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym poprzez przekroczenie prędkości dopuszczalnej w terenie zabudowanym oraz niezachowanie należytej ostrożności podczas prowadzenia auta.

 

W wyniku kolizji drogowej pasażerowie oraz kierowca doznali obrażeń ciała o różnym stopniu nasilenia. Najcięższych i najtragiczniejszych w skutkach uszkodzeń ciała, w tym ośrodkowego układu nerwowego, doznał Maciej, którego pomimo szybkiej pomocy lekarskiej nie udało się uratować. Walka lekarzy o życie młodego człowieka zakończyła się niepowodzeniem – Maciej jeszcze tego samego dnia zmarł w szpitalu.

 

Sprawczyni – za czyn, którego się dopuściła – została skazana prawomocnym wyrokiem sądu. Jednakże rodzina Macieja uznała, że skazanie winnej nie jest adekwatną karą wobec śmierci ich najukochańszego, najmłodszego syna i brata, a zarazem nie rekompensuje bolesnej utraty członka rodziny. Korzystając ze wsparcia naszej Kancelarii, rodzina dochodziła należnego odszkodowania na drodze sądowej. W toku prowadzonego postępowania sąd nakazał wypłatę rodzicom i rodzeństwu kwoty 431.965,80 zł.

Rekordowe odszkodowania

Sprawdź naszą skuteczność! Zobacz sprawy zakończone sukcesem