/ Inne poradniki

Odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy i w drodze z pracy – kompleksowy poradnik

Aby zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek w drodze do lub z pracy, muszą zaistnieć przesłanki określone w ustawie z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Postępowanie powypadkowe określa natomiast ustawa o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U. 2002 nr 199 poz. 1673). Oba te akty prawne ustalają ponadto zasady wypłaty odszkodowań za wypadek w drodze do i z pracy. czytaj więcej…

/ Porady prawne

Wypadek komunikacyjny jako przestępstwo – co grozi kierowcy?

Zdarza się, że do wypadku komunikacyjnego dochodzi z nieumyślnej winy kierowcy – na drodze wystarczy chwila nieuwagi. Jednak nawet niezawinione naruszenie zasad ruchu drogowego może oznaczać dotkliwe konsekwencje: mandat, naliczenie punktów karnych, odebranie prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów, a także karę pozbawienia wolności. czytaj więcej…

/ Wypadek komunikacyjny

MIAŁEŚ WYPADEK, A MOŻE NA SKUTEK WYPADKU ZMARŁA BLISKA CI OSOBA? UZYSKAJ ODSZKODOWANIE I ZADOŚĆUCZYNIENIE!

Nieszczęście pojawia się znienacka – zaskakuje i brutalnie przerywa normalny tryb życia. Kiedy ktoś jest poszkodowany w wyniku wypadku lub na jego skutek traci ojca, matkę czy inną bliską osobę, przeżywa prawdziwy dramat. Musi zmagać się z psychicznym, a czasem i fizycznym cierpieniem przez wiele lat, a często nawet przez całe życie. Jeżeli przeżyłeś tragedię, na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę, jakie to bolesne.

czytaj więcej…

/ Wypadek komunikacyjny

RADCA PRAWNY – PEŁNOMOCNIK OSÓB POSZKODOWANYCH W WYPADKU

W codziennej pracy naszej kancelarii często spotykamy się z pytaniami: Kto może być pełnomocnikiem osób poszkodowanych w wypadkach drogowych i innych? Co oznacza pojęcie pełnomocnik? Kim jest taka osoba i jak może pomóc w sprawie o odszkodowanie, zadośćuczynienie i rentę? W niniejszym artykule postaramy się udzielić odpowiedzi na te i inne pytania, mając nadzieję, że rozwieją one wszelkie wątpliwości.

czytaj więcej…

/ Wypadek komunikacyjny

ZADOŚĆUCZYNIENIE, ODSZKODOWANIE, RENTA PO WYPADKU KOMUNIKACYJNYM

Zadośćuczynienie i odszkodowanie oraz, w niektórych przypadkach, renta przysługuje najbliższym członkom rodziny lub ewentualnie innym osobom, które z osobą zmarłą na skutek wypadku komunikacyjnego, spowodowanego przez inną osobę, łączyły bardzo bliskie więzi emocjonalne bądź też inne zobowiązania.

czytaj więcej…

/ Wypadek komunikacyjny

DLACZEGO NIE WARTO PODPISYWAĆ UGODY? – ODSZKODOWANIA

W tym artykule renta, zadośćuczynienie oraz odszkodowanie z tytułu śmierci osoby bliskiej w pryzmacie ugody przedsądowej. Wyjaśniamy dlaczego nie warto podpisywać ugody z ubezpieczycielem lub sprawcą wypadku oraz jakie negatywne skutki może wywołać jej podpisanie.

czytaj więcej…

Rekordowe odszkodowania

Sprawdź naszą skuteczność! Zobacz sprawy zakończone sukcesem