Sukcesy

W ciągu wieloletniej działalności dla naszych Klientów uzyskaliśmy rekordowe odszkodowania. Sprawdź naszą skuteczność i zobacz sprawy zakończone sukcesem.

 

Artykuł w Gazecie Prawnej

LINK

Sprawa dla reportera

LINK

 • 2.200.000 zł

  za śmierć dzieci i rodzeństwa w wypadku komunikacyjnym

  Rodzaj szkody: śmierć dzieci i rodzeństwa w wypadku komunikacyjnym

   

  Wysokość uzyskanego odszkodowania: 2.200.000 zł

   

  Uprawnieni roszczący: rodzice i rodzeństwo

   

  Ubezpieczyciel: MTU i Fundusz Gwarancyjny

   

  Miejscowość i data wyroku: b/d

   

  Opis sprawy: W dniu 31.07.2011 r. ok. godz. 6:00 rano w wyniku karambolu drogowego z udziałem nieznanego sprawcy, który zbiegł z miejsca wypadku, śmierć ponieśli pasażerowie oraz kierujący pojazdem marki Opel Vectra.

   

  Do wypadku doszło wskutek naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym przez nieustalonego sprawcę, poruszającego się samochodem typu laweta na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowca lawety, wykonując manewr mijania stojącego na poboczu pojazdu marki Scania z naczepą, nie zachował należytej ostrożności – wjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Opel Vectra. Kierowca opla w wyniku zderzenia utracił kontrolę nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu, zderzając się czołowo z prawidłowo jadącym tym pasem pojazdem marki Volvo z naczepą.

   

  Wskutek zderzenia kierujący Oplem Vectra oraz pasażerowie tego pojazdu ponieśli śmierć na miejscu. Kierowca lawety zbiegł z miejsca zdarzenia i nie udało się go odnaleźć.

   

  Za śmierć dzieci i rodzeństwa ubezpieczyciel początkowo chciał wypłacić roszczącym jedynie 30 tys. zł. Gigantyczna, ponad dwumilionowa kwota odszkodowania w tym precedensie była możliwa do uzyskania dzięki wsparciu prawników naszej Kancelarii i oddaniu sprawy na drogę postępowania sądowego. Sąd nakazał wypłatę 2.200.000,00 zł, w tym 900.000 zł tytułem zadośćuczynienia dla rodziców poszkodowanych oraz po 50.000 zł odszkodowania wraz z odsetkami, a także po 240.000 zł wraz z odsetkami dla trojga rodzeństwa.

  rozwiń zwiń
 • 1.000.000 zł

  za śmierć męża i ojca w wypadku komunikacyjnym

  Rodzaj szkody: śmierć męża i ojca w wypadku komunikacyjnym

   

  Wysokość uzyskanego odszkodowania: 1.000.000 zł

   

  Uprawnieni roszczący: żona, 2 synów i córka

   

  Ubezpieczyciel: Warta S.A.

   

  Miejscowość i data wyroku: Lublin, 24.06.2011 r.

   

  Opis sprawy: W dniu 27.06.2008 r. kierujący samochodem marki VW T4 nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na drodze publicznej jadącemu z naprzeciwka J.S., który po drodze poruszał się motocyklem marki Aprilia Leonardo w sposób prawidłowy. Wskutek zderzenia kierowca motocykla poniósł śmierć.

   

  Szczegółowy opis tej sprawy, w której prawnicy naszej Kancelarii wywalczyli dla rodziny zmarłego odszkodowanie w wysokości aż 1 miliona złotych (warto zaznaczyć, że kwota ta stale rośnie, powiększana o odsetki) – a w której ubezpieczyciel chciał wypłacić kwotę jedynie kilkudziesięciu tysięcy złotych – prezentujemy w osobnym artykule pod linkiem MILION złotych odszkodowania i zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem sprawy i toku postępowania sądowego, które pokazują, że o sprawiedliwość i należną rekompensatę warto walczyć.

  rozwiń zwiń
 • 750.000 zł

  za śmierć 3 osób bliskich w wypadku

  Rodzaj szkody: śmierć 3 osób wskutek wypadku komunikacyjnego i doznanych obrażeń ciała

   

  Wysokość uzyskanego odszkodowania: 750.000 zł z odsetkami

   

  Uprawnieni roszczący: rodzice i 3 rodzeństwa

   

  Ubezpieczyciel: b/d

   

  Miejscowość i data wyroku: Puławy, 21.08.2001 r.

   

  Opis sprawy: W dniu 1 maja 2000 r. będący w stanie nietrzeźwym kierowca pojazdu marki Suzuki Vitara umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, doprowadzając do tragicznej śmierci 3 pieszych.

   

  Sprawca nie tylko znajdował się pod wpływem alkoholu, lecz także podczas pokonywania łuku drogi w lewo nie dostosował techniki i prędkości jazdy do zasad bezpieczeństwa. W wyniku tego kierowca utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na prawe pobocze, gdzie ze znaczną siłą potrącił poruszających się prawa stroną jezdni P., A. i K. W chwili wypadku K. odprowadzała P. i A. do ich domu – do przejścia mieli zaledwie kilkadziesiąt metrów. Zabrakło kilku sekund, a wówczas skutki wypadku z pewnością nie byłby tak tragiczne. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia.

   

  Wyrokiem sądu sprawca został uznany za winnego popełnienia opisanego powyżej czynu i na podstawie art. 177 § 2 k.k. w zw. z art. 178 k.k. został skazany na karę 10 lat pozbawienia wolności. Następnie, na skutek apelacji wniesionej przez obrońcę oskarżonego, sąd okręgowy utrzymał w mocy zaskarżony wyrok. Od wyroku sądu okręgowego obrońca oskarżonego wniósł kasację do Sądu Najwyższego, jaki kasację oddalił jako, oczywiście, bezzasadną.

   

  Wypadek i śmierć bliskich były niezwykle bolesnym doświadczeniem dla całej rodziny, a w szczególności dla E., powódki w sprawie. W chwili wypadku E. była zajęta czynnościami domowymi. Usłyszawszy huk i zobaczywszy lecące w powietrzu ciała, wstrząśnięta tym widokiem, natychmiast wybiegła przed dom sprawdzić, co się wydarzyło. To, co zobaczyła na zawsze zmieniło jej życie. Przed domem ujrzała swoich bliskich dosłownie „rozjechanych” przez pędzące auto. Ciała poszkodowanych znajdowały się w stanie nastręczającym poważne trudności w ich identyfikacji. E. była w tak ogromnym szoku, iż nie docierało do niej, że osoby potrącone przez auto to jej bliscy. E. nigdy nie zapomni słów lekarza, który pojawił się na miejscu wypadku i na widok nieżyjącej już K. powiedział: „Ratujmy, co się da”. Jak się później okazało „nic” nie udało się uratować – P. zmarł w jadącej do szpitala karetce, a A. wskutek stłuczenia mózgu i pnia mózgu, powodujących niewydolność krążeniowo-oddechową, zmarła następnego dnia w szpitalu, gdzie przez 12 godzin walczono o jej życie.

   

  W toku postępowania sądowego o odszkodowanie za śmierć bliskich, w jakim prawnicy naszej Kancelarii reprezentowali powódkę i pozostałych roszczących członków jej rodziny, udało się wywalczyć odszkodowanie i zadośćuczynienie w wysokości 750.000 zł wraz z odsetkami. Kwota ta, choć nie zwróci życia zmarłym i nie wymaże z pamięci bolesnego przeżycia, pozwoli powódce i jej bliskim zrekompensować tak tragiczną utratę najbliższych.

  rozwiń zwiń
 • 440.000 zł

  za śmierć matki i brata w wypadku komunikacyjnym

  Rodzaj szkody: śmierć matki i brata w wypadku komunikacyjnym wskutek doznania urazów wielonarządowych

   

  Wysokość uzyskanego odszkodowania: 440.000 zł + 200.000 zł bez sprawy sądowej dla męża

   

  Uprawnieni roszczący: córka i osobno mąż

   

  Ubezpieczyciel: Warta S.A.

   

  Miejscowość i data wyroku: Tomaszów Lubelski, 2012

   

  Opis sprawy: W dniu 24.11.2010 r. w miejscowości Ż. kierujący samochodem marki VW Golf spowodował wypadek komunikacyjny, w wyniku którego śmierć poniosły 2 osoby – matka i syn.

   

  Wypadek wydarzył się w pobliżu domu ofiar. Poszkodowana wraz z synem, po odprowadzeniu 8-letniej córki do szkoły, wracała do domu. Idący poboczem, zostali nagle potrąceni przez rozpędzony pojazd. W wyniku zdarzania poszkodowani doznali urazów wielonarządowych, których skutkiem była śmierć na miejscu wypadku.

   

  Dnia 9.07.2012 r. Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim II, Wydział Karny w sprawie sygn. akt.: II K, uznał, że sprawca jest winny doprowadzenia do wypadku i spowodowania śmierci 2 osób (art. 177 § 2 Kodeksu karnego, Dz. U. 1997 Nr 88 poz. 553 z późn. zm.).

   

  Powołując wyrok, sędzia wskazał, że sprawca nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym na drodze, czego przyczyną było zaśnięcie za kierownicą i utrata kontroli nad pojazdem, jaki zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze, którym szli poszkodowani.

   

  Z roszczeniami o odszkodowanie za śmierć matki i brata wystąpiła córka oraz – osobno – mąż, który w tym czasie przebywał w zakładzie karnym; mąż jest alkoholikiem.

   

  Mąż i ojciec poszkodowanych otrzymał od ubezpieczyciela 200.000 zł bez rozprawy sądowej. Małoletniej córce i siostrze poszkodowanych, dzięki wsparciu naszej Kancelarii oraz w toku postępowania sądowego, przyznano odszkodowanie w łącznej kwocie 440.000 zł (300.000 zł + 80.000 zł odsetek + 60.000 zł z likwidacji).

  rozwiń zwiń
 • 431.965,80 zł

  za śmierć syna i brata w wypadku komunikacyjnym

  Rodzaj szkody: śmierć syna i brata w wypadku komunikacyjnym

   

  Wysokość uzyskanego odszkodowania: 431.965,80 zł (ugoda)

   

  Uprawnieni roszczący: rodzice i rodzeństwo

   

  Ubezpieczyciel: b/d

   

  Miejscowość i data wyroku: b/d

   

  Opis sprawy: W dniu 02.12.2008 r. kierująca samochodem marki VW Beetle, doprowadziła do wypadku komunikacyjnego, w wyniku którego współpasażerowie i kierująca pojazdem doznali uszczerbku na zdrowiu, w przypadku siedemnastoletniego wówczas Macieja skutkującego śmiercią.

   

  Do wypadku doszło podczas przejażdżki, na którą kierująca i właścicielka samochodu, zaprosiła czworo kolegów. Jadąc drogą w kierunku miejscowości D., kierująca umyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym poprzez przekroczenie prędkości dopuszczalnej w terenie zabudowanym oraz niezachowanie należytej ostrożności podczas prowadzenia auta.

   

  W wyniku kolizji drogowej pasażerowie oraz kierowca doznali obrażeń ciała o różnym stopniu nasilenia. Najcięższych i najtragiczniejszych w skutkach uszkodzeń ciała, w tym ośrodkowego układu nerwowego, doznał Maciej, którego pomimo szybkiej pomocy lekarskiej nie udało się uratować. Walka lekarzy o życie młodego człowieka zakończyła się niepowodzeniem – Maciej jeszcze tego samego dnia zmarł w szpitalu.

   

  Sprawczyni – za czyn, którego się dopuściła – została skazana prawomocnym wyrokiem sądu. Jednakże rodzina Macieja uznała, że skazanie winnej nie jest adekwatną karą wobec śmierci ich najukochańszego, najmłodszego syna i brata, a zarazem nie rekompensuje bolesnej utraty członka rodziny. Korzystając ze wsparcia naszej Kancelarii, rodzina dochodziła należnego odszkodowania na drodze sądowej. W toku prowadzonego postępowania sąd nakazał wypłatę rodzicom i rodzeństwu kwoty 431.965,80 zł.

  rozwiń zwiń
 • 800 + 200 tys. zł

  za śmierć w wypadku komunikacyjnym

  Rodzaj szkody: śmierć matki, córki i siostry w wypadku komunikacyjnym Wysokość uzyskanego odszkodowania: 800.000 zł + 200.000 zł Uprawnieni roszczący: rodzice, dorosłe rodzeństwo, 2 córki i syn Ubezpieczyciel: b/d Miejscowość i data wyroku: b/d Opis sprawy: W nocy z dnia 22 na 23.10.2012 r. ok. godz. 23:00 kierujący pojazdem marki Audi A4 M.T. zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku śmierć poniosła pasażerka i jednocześnie żona sprawcy, I.T. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem M.T. jechał od strony L. w kierunku miejsca zamieszkania. Do wypadku doszło wskutek utraty przez kierowcę panowania nad pojazdem podczas wychodzenia z zakrętu. Samochód zjechał do rowu, gdzie przewrócił się, a następnie uderzył w drzewo. Najpoważniejsze konsekwencje zdarzenia dotknęły podróżującą na przednim siedzeniu pasażera I.T. (W.K. zajmowała miejsce na tylnej kanapie pojazdu). Zgodnie z dokumentacją powypadkową, znajdującą się w aktach sprawy karnej, zarówno sprawca zdarzenia M.T., jak i tragicznie zmarła I.T., w chwili zdarzenia nie byli pod wpływem alkoholu. Wsparcie prawników z naszej Kancelarii pozwoliło wywalczyć za tę tragiczną śmierć odszkodowanie dla bliskich zmarłej w łącznej wysokości 1 miliona złotych.

  rozwiń zwiń
 • 480.000 zł

  za śmierć wskutek tragicznego wypadku przy pracy

  Rodzaj szkody: śmierć męża, ojca i syna wskutek tragicznego wypadku przy pracy

   

  Wysokość uzyskanego odszkodowania: 480.000 zł (ugoda)

   

  Uprawnieni roszczący: żona, 2 dzieci i matka

   

  Ubezpieczyciel: b/d

   

  Miejscowość i data wyroku: b/d

   

  Opis sprawy: Dnia 3.09.2009 r. doszło do nieszczęśliwego i niezwykle tragicznego wypadku przy pracy śmierć, wskutek zmiażdżenia i obcięcia głowy przez koparkę u M.M.

   

  Tragicznie zmarły M.M. był zatrudniony na umowę na czas określony w firmie, która w dniu wypadku realizowała zlecenie na przebudowę drogi krajowej. Po zakończonej pracy kierujący autem ciężarowo-samowyładowczym M.M. przyjechał wraz z innymi kierowcami na teren bazy, gdzie niezwłocznie przystąpił do dalszych prac. W tym samym czasie operator ładowarki zaczął niespodziewanie i z dużą prędkością cofać, jadąc wprost na samochód i stojącego przed nim M.M. Kierujący koparką uderzył tyłem w poszkodowanego, powodując jego śmierć na miejscu zdarzenia – M.M. został zmiażdżony, a jego głowa – odcięta. Będący się pod wpływem szoku operator koparki zbiegł z miejsca wypadku. W toku śledztwa wykazano, że w momencie tragicznego wypadku ofiara nie była pod wpływem alkoholu, co dowodzi, że M.M. był człowiekiem uczciwym i pracowitym, który zginął, dopełniając powinności zawodowych.

   

  W wyniku wstrząsającego zdarzenia nagle, z dnia na dzień, bez środków do życia została rodzina M.M. – żona (mająca status osoby bezrobotnej bez prawa do zasiłku), odtąd samotnie wychowująca dwoje dzieci w wieku jednego i trzech lat. Tragedia, jaka niespodziewanie dotknęła rodzinę M., spowodowała niewyobrażalny wstrząs psychiczny oraz utratę jedynego źródła utrzymania, a tym samym poczucia bezpieczeństwa zarówno w sferze emocjonalnej, jak i finansowej, jakie zmarły zapewniał swojej rodzinie. Wskutek tego dramatu żona ofiary podupadła na zdrowiu – zalecono jej konsultację psychiatryczną i podjęcie leczenia farmakologicznego, należy jednak nadmienić, że z uwagi na koszty pogrzebu oraz brak dochodów nie była ona w stanie wykupić przepisanych przez lekarza leków.

   

  Według art. 18 Konstytucji RP rodzina jest pod szczególną opieką, zatem spowodowanie śmierci w wyniku czynu niedozwolonego winno być traktowane jako naruszenie dóbr osobistych bliskich zmarłego. W toku postępowania sądowego, w którym w imieniu żony M.M. uczestniczyli prawnicy z naszej Kancelarii, wysunięto słuszny wniosek, że niezgodne z zasadami humanitaryzmu i cytowanym powyżej art. 18 Konstytucji byłoby pozostawić rodzinę M. bez środków pieniężnych, o które wnioskują. Prowadzący sprawę zaznaczyli, że żona M.M. to bezrobotna i samotnie wychowująca dwoje małoletnich dzieci matka, która ponadto została pozbawiona przez ZUS odszkodowania za wypadek męża w pracy oraz jakiejkolwiek pomocy ze strony pracodawcy do czasu wyjaśnienia sprawy karnej zabójcy jej męża i ojca jej dzieci. Na postawie wskazanych dowodów i toku postępowania sąd nakazał wypłatę 480.000 zł odszkodowania żonie M.M., jej dzieciom oraz matce poszkodowanego.

  rozwiń zwiń
 • 260.000 zł

  za śmierć konkubenta

  Rodzaj szkody: śmierć konkubenta i przyszłego ojca w wypadku komunikacyjnym

   

  Wysokość uzyskanego odszkodowania: 260.000 zł + odsetki

   

  Uprawnieni roszczący:ciężarna konkubina

   

  Ubezpieczyciel:b/d

   

  Miejscowość i data wyroku: b/d

   

  Opis sprawy: W dniu 26.06.2009 r., na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa drogowego przez kierującego samochodem marki Ford Escort, śmierć poniósł pasażer i jednocześnie brat kierowcy K.K.

   

  Kierujący pojazdem dopuścił się jazdy z nadmierną prędkością 140 km/h, która na łuku drogi doprowadziła do utraty stabilności pojazdu i wypadnięcia z toru jazdy. W wyniku zdarzenia K.K. poniósł śmierć na miejscu. Wyłącznym sprawcą wypadku był kierowca pojazdu.

   

  Ubezpieczyciel zaproponował odszkodowanie za śmierć w wysokości zaledwie 20 tys. zł., które M.Z. – konkubina i przyszła żona (para miała wyznaczoną datę ślubu) zmarłego, a jednocześnie matka jego dziecka, jakie na świat przyszło już po śmierci ojca, uznała za zdecydowanie nieadekwatne do doznanej krzywdy.

   

  O wyższe odszkodowanie za śmierć konkubenta M.Z. postanowiła walczyć przy wsparciu prawników naszej Kancelarii. Sprawa toczyła się o odszkodowanie dla konkubiny, którą jednak sąd, w rozumieniu art. 446 KC, zasadnie uznał za osobę najbliższą dla zmarłego. Wyrokiem sądu zasądzono odszkodowanie w wysokości 260.000 zł plus odsetki na rzecz M.Z. oraz jej dziecka.

   

  Dodatkowy opis oraz analizę tej sprawy przedstawiamy w artykule Czy konkubent ma prawo dochodzić odszkodowania i zadośćuczynienia za śmierć osoby najbliższej?

  rozwiń zwiń
 • 320.000 zł

  za śmierć syna i brata w wypadku komunikacyjnym

  Rodzaj szkody: śmierć syna i brata w wypadku komunikacyjnym
  Wysokość uzyskanego odszkodowania: 320.000 zł + odsetki

   

  Uprawnieni roszczący:rodzice, brat

   

  Ubezpieczyciel: b/d

   

  Miejscowość i data wyroku: b/d
  Opis sprawy: W dniu 29.11.2011 r. D.K., pasażer samochodu osobowego (należącego do T.R.), poniósł śmierć w wyniku wypadku, do jakiego doprowadził kierujący pojazdem M.R., który nie zastosował się do zasad bezpieczeństwa drogowego.

   

  W dniu 30.11.2011 roku prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo dotyczące przedmiotowego wypadku. W toku postępowania prokurator postanowił o powołaniu biegłego sądowego z zakresu Ruchu Drogowego i Techniki Samochodowej Sądu Okręgowego w Z.G. w celu zanalizowania, jaki był przebieg wypadku oraz określenia, która z osób w nim uczestniczących go spowodowała. W toku postępowania i w końcowych wnioskach w sprawie biegły określił, że bezpośrednią przyczyną zaistnienia wypadku drogowego był poślizg pojazdu na prostym odcinku drogi, spowodowany nadmierną i niebezpieczną prędkością, z jaką jechał kierujący pojazdem. Wobec M.R. skierowano akt oskarżenia do sądu rejonowego.
  O odszkodowanie za śmierć D.K. ubiegali się jego rodzice oraz brat, z którymi zmarły mieszkał. D.K. był młodym, ambitnym chłopakiem, absolwentem technikum mechatronicznego. W okresie od 19.01.2010 r. do 28.01.2011 r. uczestniczył w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „TRANSgraniczny mechaTRONIK – nauka bez granic w regionie przygranicznym”, w ramach którego uczestniczył w 10-tygodniowej polsko-niemieckiej praktyce zawodowej z zakresu m.in. konstrukcji, projektowania i programowania oraz mechanicznego wytwarzaniu podzespołów elektronicznych. D.K. miał wielkie szanse osiągnąć zawodowy sukces, a w przyszłości – być może – również wspierać finansowo rodziców. Jego śmierć była ciosem dla rodziny, powodując zarówno utratę ewentualnej opieki ze strony syna w przyszłości, jak i problemy natury emocjonalnej u jego bliskich.

  rozwiń zwiń
 • 198.000 zł + wysoka renta

  za uszczerbek na zdrowiu w wypadku komunikacyjnym

  Rodzaj szkody: uszczerbek na zdrowiu w wyniku wypadku komunikacyjnego

   

  Wysokość uzyskanego odszkodowania: 198.000 zł + wysoka renta

   

  Uprawnieni roszczący:poszkodowany

   

  Ubezpieczyciel: b/d

   

  Miejscowość i data wyroku: b/d

   

  Opis sprawy: Wskutek zderzenia motocykla marki Suzuki z samochodem osobowym marki Opel Omega kierowca motocykla, G.Ś., doznał ciężkich obrażeń ciała.

   

  Do zdarzenia doszło w dniu 11.04.2010 r. ok. godz. 16:30 w L. na ulicy J. Kierujący samochodem marki Opel Omega, jadąc od strony ul. P. w kierunku ul. O., zjechał do prawej krawędzi jezdni i wykonując manewr zawracania, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w tym samym kierunku motocyklowi. Wskutek zderzenia kierujący motocyklem G.Ś. doświadczył wstrząśnienia mózgu oraz złamania kości goleni i żeber w 3 miejscach.

   

  Sprawca wypadku był ubezpieczony w zakresie odpowiedzialności OC. W toku postępowania sądowego, w jakim prawnicy z naszej Kancelarii reprezentowali poszkodowanego, udało się wywalczyć dla niego odszkodowanie w wysokości 198.000 zł oraz wysoką rentę.

  rozwiń zwiń
 • 500.000 zł

  za śmierć w wypadku komunikacyjnym

  Rodzaj szkody: śmierć rowerzysty wskutek wypadku komunikacyjnego

  Wysokość uzyskanego odszkodowania: 500.000 zł

  Uprawnieni roszczący:rodzice i 4 rodzeństwa

  Ubezpieczyciel: b/d

  Miejscowość i data wyroku: b/d

  Opis sprawy: W dniu 15.08.2010 r. w miejscowości J. kierujący samochodem marki Daewoo Tico naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w wyniku czego potrącony przez niego rowerzysta K.Z. doznał skutkujących śmiercią obrażeń ciała.

  Do wypadku doszło z winy kierowcy samochodu, który nie zachował wymaganej w danych warunkach ostrożności na drodze. Potrącony rowerzysta zmarł na miejscu wskutek wielonarządowych obrażeń ciała.

  O wsparcie w uzyskaniu odszkodowania do naszej Kancelarii zgłosili się bliscy zmarłego – rodzice oraz czworo rodzeństwa. W toku postępowania sądowego sąd zasądził na ich rzecz wypłatę 500.000 zł należnej rekompensaty.

  rozwiń zwiń
 • 490.000 zł + renty

  za śmierć w wypadku komunikacyjnym

  Rodzaj szkody: śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego

   

  Wysokość uzyskanego odszkodowania: 490.000 zł + renty

   

  Uprawnieni roszczący: żona, 2 dzieci, brat i siostra

   

  Ubezpieczyciel: b/d

   

  Miejscowość i data wyroku: b/d

   

  Opis sprawy: W dniu 4.03.2012 r. doszło do wypadku drogowego, w którym zderzyły się dwa samochody marki BMW. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł R.G., kierowca jednego z pojazdów.

   

  Winnym doprowadzenia do wypadku był M.R., kierujący samochodem osobowym marki BMW e36, który umyślnie naruszył zasady ruchu drogowego. Kierowca przekroczył linię podwójnie ciągłą i przez dłuższy czas jechał z nadmierną prędkością pod prąd. Wskutek tego doszło do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem BMW e60, którym kierował R.G.

   

  Działanie sprawcy wypadku było celowe, o czym świadczą ustalenia prokuratury, okoliczności samego wypadku oraz, w szczególności, zachowanie sprawcy przed popełnieniem czynu. M.R. pozostawił bowiem pożegnalną wiadomość SMS, jaką wysłał do swojej matki oraz do narzeczonej – poinformował w niej, że zamierza popełnić samobójstwo. M.R. działał z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia siebie i osób znajdujących się w jadącym z naprzeciwka samochodzie – zdawał sobie sprawę z faktu, iż uderzenie czołowe przy tak dużej szybkości zakończy się śmiercią uczestników wypadku, w tej sytuacji niewinnego i jadącego prawidłowo R.G. Wina sprawcy jest więc umyślna.

   

  Zrozpaczona rodzina R.G. zgłosiła się do naszej Kancelarii z prośbą o wsparcie w uzyskaniu należnego odszkodowania za śmierć męża, ojca i brata. Dzięki jasnym przesłankom w sprawie oraz rzetelnie zgromadzonym dokumentom na potrzeby postępowania, poszkodowani otrzymali 490.000 zł odszkodowania oraz renty w znacznych wysokościach.

  rozwiń zwiń
 • 300.000 zł

  za uszczerbek na zdrowiu

  Rodzaj szkody: uszczerbek na zdrowiu

   

  Wysokość uzyskanego odszkodowania: 65.000 + 240.000 zł wraz z odsetkami z wyroku (odszkodowanie pomniejszone o 30% z przyczynienia)

   

  Uprawnieni roszczący: poszkodowany

   

  Ubezpieczyciel: C.T.U. S.A.

   

  Miejscowość i data wyroku: b/d

   

  Opis sprawy: W dniu 02 sierpnia 2009 r. o godzinie 01:25 D.R., pasażer samochodu osobowego marki Hundai Pony, doznał uszczerbku na zdrowiu wskutek utraty przez kierowcę panowania nad pojazdem po tym, jak na jezdnię niespodziewanie wtargnął kozioł.

   

  Chcąc uniknąć zdarzenia ze zwierzęciem, D.A., kierowca pojazdu – rozpędzonego ponad dozwoloną prędkość – gwałtownie zjechał na lewe pobocze, a następnie wjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w skarpę. W wyniku zderzenia ze ścianą gruntu pojazd jeszcze kilkukrotnie dachował. Wskutek wypadku najpoważniejszych obrażeń doznał pasażer pojazdu D.R., który w trakcie jazdy nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

   

  Dzięki wsparciu naszej Kancelarii za odniesiony uszczerbek na zdrowiu poszkodowany wywalczył od ubezpieczyciela łączną kwotę 300.000 zł. Kwota ta została jednak pomniejszona o 30% przyczynienia (brak zapiętych pasów bezpieczeństwa).

  rozwiń zwiń
 • Rekordowe odszkodowania

  Sprawdź naszą skuteczność! Zobacz sprawy zakończone sukcesem